Jdi na obsah Jdi na menu
 


Námořníci

5. 6. 2013

Poslední květnový týden jsme celý procestovali na lodi. Tu jsme si nejprve společně postavili a celý týden jsme pluli kolem světa. Navštívili jsme všechny světadíly a povídaly jsme si o lidech, žijících v Africe, o tom, že žádná asijská oslava se neobejde bez barevného draka, že v Austrálii mají hodně věcí naopak a všichni už víme, jaká obydlí mají Eskymáci a jaká Indiáni.

1. června jsme se sešli v námořnickém a plnili jsme kapitánskou zkoušku - zkusili jsme jakou máme sílu při přetahování námořnickým lanem, navlékali jsme mořské perly, mířili jsme na pirátskou loď a skákali jsme jako klokani v Austrálii a také jsme " plavali "na záchranném člunu po moři. Na závěr jsme ještě museli objevit poklad podle nalezené mapy, která byla ukryta v  lahvi. Poklad jsme po delším hledání nalezli a všichni jsme byli  pasováni na kapitány.

Těšili jsme se, že naše kapitánské řemeslo využijeme při plavbě lodí po Labi v Poděbradech kam jsme měli naplánovaný výlet -bohužel, povodně nám plány pokazily a tak jsme vymýšleli náhradní řešení.

 

Náhledy fotografií ze složky Námořnický týden